بسیاری از افراد پس از چند سال از طرح تاتو خود خسته یا دلزده می شوند و تصمیم می گیرند که در کلینیک پاک کردن تاتو مانند مریم کلینیک اقدام به پاک کردن آن نمایند. آیا با روش های پاک کردن تتو آشنایی دارد؟ در این مقاله ۳ روش متداول در جهان معرفی می شود.

میانگین زمان مطالعه: ۵ دقیقه

چگونه تتو را در کلینیک پاک کردن تتو پاک کنیم؟

روش اول: مشاوره با متخصص پوست یا جراح پلاستیک در کلینیک پاک کردن تاتو

Remove-a-Tattoo-Step-1کلینیک پاک کردن تاتو

گام اول: یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک را پیدا کنید که در زمینه برداشتن خال کوبی متخصص باشد

بیشتر متخصصین پوست و جراحان پلاستیک در فرایند پاک گردن تاتو به شما کمک می کنند، در صورتیکه که آن پزشک این کار انجام ندهد می تواند در یافتن شخصی که در این زمینه تخصص دارد، کمک کند. سعی کنید تحقیق را بصورت آنلاین انجام دهید یا با آنها تماس بگیرید تا دریابید که آیا متخصص پوست یا جراح پلاستیک در منطقه شما در این زمینه تخصص دارند یا خیر.

 • هنگام تماس، از پرسنل یا پزشک بپرسید که تاکنون چه تعداد تاتو را در کلینیک پاک کردن تاتو پاک کرده اند، و همچنین اینکه آیا آنها لیزر دارند.
 • همچنین اگر از کسی می دانید می توانید از دوستان و خانواده خود بپرسید. یا وب سایت هایی را بررسی کنید که پزشکانی که عمل پاک کردن خال کوبی را انجام می‌دهند، بررسی کردند. اگر به دنبال بازخورد مشتری های قبلی هستید، این کار مفید است.
 • در حالی که برخی از کسانی که تاتو می کنند، خود تاتو را نیز به وسیله لیزر پاک می کنند. با این وجود بهتر است تا به پزشک متخصص مراجعه کنید. با این حال، اگر نمی توانید یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک در منطقه خود پیدا کنید، به دنبال یک سالن تاتو باشید که خدمات حذف آن را ارائه می دهد.

Remove-a-Tattoo-Step-2کلینیک پاک کردن تاتو

گام دوم: در کلینیک پاک کردن تاتو قرار ملاقات بگذارید تا در مورد گزینه های خود صحبت کنید

متخصص پوست یا جراح پلاستیک شما نیاز به دیدن تاتو شما دارد تا در مورد بهترین روش برای از بین بردن توصیه های خود را انجام دهد. قرار ملاقات را برنامه ریزی کنید و برای نشان دادن خال کوبی که می خواهید حذف شود، آماده شوید.

 • شما می توانید در مشاوره دریابید که چند جلسه طول می کشد تا خال کوبی را برداشته و هزینه این روند چقدر خواهد بود.
 • همچنین آماده شوید تا سوالات خود را مطرح کنید. به عنوان مثال، می توانید از عکس های قبل و بعد از خال کوبی هایی که متخصص پوست دارد نگاه کنید. عکس ها به شما کمک می کنند تا ببینید چقدر روند کار مؤثر خواهد بود.

Remove-a-Tattoo-Step-3

گام سوم: در مورد روش حذف که برای خال کوبی خاص شما کار می کند، بحث کنید

اثربخشی هر روشی به توانایی های فرد متخصص، نوع پوست شما و اندازه و رنگ تاتو شما بستگی دارد. متخصص پوست یا جراح پلاستیک در کلینیک پاک کردن تاتوشما می تواند به شما در حرکت در این گزینه ها کمک کند.

 • به عنوان مثال، استفاده از لیزر برای برخی تاتوها با رنگ های خاص نسبت به سایر رنگ ها بهتر عمل می کنند. به عنوان مثال پاک کردن تتوهایی با رنگ های آبی تیره و مشکی بسیار دشوار است.
 • به طور مشابه، ممکن است بتوانید از طریق جراحی یک خال کوبی کوچک را بردارید، اما نمی توانید این کار را با یک خال کوبی بزرگ انجام دهید.
 • پاک کردن تاتو های غیر حرفه ای دشواری کمتری دارد، زیرا سطح پوست کمتر زخمی می شود و اسکار باقی می ماند.

روش دوم: انتخاب یک تکنیک

Remove-a-Tattoo-Step-4کلینیک پاک کردن تاتو

حالت اول: جراحی لیزر را به عنوان اولین گزینه خود انتخاب کنید

به طور معمول، این نوع از بین بردن بهترین گزینه برای اکثر تاتوها است. قبل از عمل، یک متخصص پزشکی پوست شما را با بی حسی موضعی بی حس می کند. سپس لیزرها را روی خال کوبی شما هدایت می کنند و رنگدانه ها انرژی را جذب می کنند. رنگدانه توسط این انرژی تجزیه می شود و از روی بدن شما پاک می شود.

 • از بین بردن لیزر بیش از ۱ جلسه طول می کشد تا خال کوبی شما از بین برود. در حقیقت، معمولاً بین ۶ تا ۱۰ جلسه در کلینیک پاک کردن تاتو تا بهبودی کامل زمان لازم است. متخصص پوست یا جراح پلاستیک شما باید بتواند تخمین بزند از اینکه چند جلسه انجام خواهد شد.
 • در حالی که این روش بی خطر است، اما هنوز هم می تواند جای زخم برجای بگذارد. به طور مستقیم بعد از عمل ممکن است تورم، تاول یا خونریزی داشته باشید. می توانید پماد آنتی بیوتیک را در منطقه بمالید.
 • این روش معمولاً تحت پوشش بیمه نیست زیرا یک روش انتخابی محسوب می شود.

مریم کلینیک آماده انجام خدمات پاک کردن تاتو دائمی است، برای دریافت مشاوره لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

Remove-a-Tattoo-Step-5کلینیک پاک کردن تاتو

حالت دوم: از جراحی برای خال کوبی های کوچک استفاده کنید

با این روش، متخصص پزشکی با بی حسی موضعی پوست را بی حس می کند. سپس پزشک از پوست سر برای پاک کردن خال کوبی استفاده می کند. پزشک با دوختن پوست به روی زخم، کار را به پایان می رساند.

 • این روش همچنین جای زخم را در امتداد خط که پزشک پوست شما را بخیه می کند، باقی می گذارد.
 • در حالی که این روش می تواند برای تتوهای بزرگ نیز موثر واقع شود، ولی ممکن است برای انجام این کار نیاز به پیوند پوست داشته باشید. پیوند پوستی که پزشک از قسمت دیگری از بدن شما تکه ای از پوست را گرفته و آن را به ناحیه ای که خال کوبی داشته اید استفاده می کند.
 • خطرات ایجاد پیوند پوستی از جمله عفونت و رد پیوند پوست وجود دارد. همچنین احتمالا با عدم تناقض در ظاهر پوستتان مواجه خواهید شد.
 • در گذشته، جراحی کرایو جراحی، روشی برای انجماد پوست با نیتروژن مایع، گاهی اوقات برای از بین بردن خال کوبی استفاده می شد. با این حال، به ندرت انجام می شود.

Remove-a-Tattoo-Step-6 کلینیک پاک کردن تاتو

حالت سوم:  انتخاب روش درمابراس که ارزان تر است ولی تاثیر کمتری دارد

این روش در واقع لایه بالایی پوست شما را از بین می برد. پزشک با سرد کردن پوست آن، بی حس می کند و سپس از وسیله ای چرخشی با سر ماسه زدن برای ساییدن پوست استفاده می کند. پس از آن، رنگ از بین می رود.

 • این روش به طور معمول به اندازه لیزر یا جراحی مؤثر نیست.
 • حداقل چند روز پوست شما احساس خامی خواهد کرد و احتمالاً خونریزی را تجربه خواهید کرد. برای بهبودی کامل ۲-۳ هفته طول خواهد کشید.
 • به طور معمول، شما فقط به یک معالجه درمانی می روید، اما هنوز هم می تواند برای شما به اندازه ۱۰۰۰ دلار هزینه دربر داشته باشد.

در مریم کلینیک که کلینیک لیزر موهای زائد است و خدمات حذف موهای زائد بوسیله دستگاه الکساندرایت ۲۰۲۰ و همچنین کلینیک کاشت مو است.

روش سوم: استفاده از داروهای خانگی

 

Open-a-Lemonade-Stand-Step-7

حالت اول: مخلوطی از آب نمک و آب لیمو را بر روی تاتو بمالید

۱۰۰ گرم (۶ قاشق غذاخوری) نمک را با کمی آب لیمو ترکیب کنید تا خمیر غلیظ شود. یک پد پنبه خیس شده در مخلوط را به مدت ۳۰ دقیقه یا بیشتر بمالید. سپس با استفاده از آب گرم منطقه را بشویید.

 • این روش ممکن است باعث زخم موقت شود.

Make-Aloe-Moisturizer-Step-8

حالت دوم: مخلوطی از آلوئه ورا، نمک، عسل و ماست را امتحان کنید

۲ قاشق غذاخوری (۳۰ میلی لیتر) ژل آلوئه ورا، ۲ قاشق غذاخوری (۳۴ گرم) نمک، ۲ قاشق غذاخوری (۳۰ میلی لیتر) عسل و ۲ قاشق غذاخوری (۳۰ میلی لیتر) ماست را در یک کاسه باهم ترکیب کنید. مخلوط را روی تاتو بمالید و بگذارید حداقل ۳۰ دقیقه در آن خیس شود.

Remove-a-Tattoo-Step-9

حالت سوم: منطقه را به مدت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه با نمک سفره بشویید

این فرایند به سالابراسیون معروف است و شما اساساً پوست خود را با نمک خوراکی ماساژ می دهید. از یک اسفنج مرطوب با نمک روی آن استفاده کنید و آن را بر روی تتو خود بمالید تا ناحیه به رنگ قرمز تیره شود.

 • این روند راحت خواهد بود، اما نمک به عنوان بی حس کننده عمل می کند.
 • بعد از اینکه پوست خود را با نمک ماساژ دادید، پماد آنتی بیوتیک را در آن منطقه بمالید و ۳ روز آن را بپوشانید.
 • پوست شما ظاهری شبیه به چرم خواهد داشت. بعد از گذشت حدود یک هفته، لایه های بالای پوست لایه برداری می شود و ظاهر تتو شما کاهش می یابد. با این حال، این روند می تواند منجر به جای زخم و عفونت شود.
 • بعد از بهبودی کامل پوست، می توانید مجدداً این درمان را در ۶ تا ۸ هفته امتحان کنید.

Condition-Your-Hair-With-Aloe-Vera-Step-10

حالت چهارم: یک کرم پاک کننده خال کوبی خانگی درست کنید

۱ قاشق غذاخوری (۱۵ میلی لیتر) ژل آلوئه ورا، ۲ کپسول ویتامین E و ۱ قاشق غذاخوری (۱۵ میلی لیتر) ژل را از برگ های Paederia Tomentosa با هم مخلوط کنید. مخلوط را روی پوست خود پخش کنید و بگذارید ۱۰ دقیقه آن را خیس کند. پس از آن، خال کوبی را با آب گرم بشویید.

 • ۴ بار در روز به مدت ۱ هفته یا بیشتر تکرار کنید.

Remove-a-Tattoo-Step-11

حالت پنجم: از کرم های تجاری حذف خال کوبی خودداری کنید

کرم های لایه بردار از سوی اداره داروی فدرال تأیید نشده اند و ممکن است کارایی داشته باشند یا نباشند. علاوه بر این، به دلیل داشتن اسیدپاشی، بعضی اوقات می‌توانند باعث بروز واکنش های پوستی یا بثورات جلدی شوند.

Remove-a-Tattoo-Step-12

حالت ششم: در هنگام استفاده از لایه برداری های شیمیایی مراقب باشید

برخی از وب سایت ها لایه بردارهای شیمیایی ساخته شده از اسید تری کلرواستیک را می فروشند. در حالی که لایه بردارهای شیمیایی می تواند تا حدودی مؤثر باشد، اما کیت های دست ساز می تواند بسیار خطرناک باشد. به خصوص که شما نمی دانید از طریق وب سایت چه چیزی می گیرید.

 • در صورت استفاده از لایه بردارهای شیمیایی با سوختگی های شیمیایی عمیق که به پیوند پوست نیاز دارند، به این کار پایان دهید.
 • اگر می خواهید لایه بردار شیمیایی را امتحان کنید، به یک متخصص پوست مراجعه کنید.

Remove-a-Tattoo-Step-13

حالت هفتم: اگر همه چیز نتوانست، خال کوبی خود را با آرایش بپوشانید

از یک کرم گریم یا کانسیلر که با پوست شما مطابقت دارد، استفاده کنید. در حالت ایده آل این کرم کمی رنگ صورتی یا هلو در آن وجود داشته باشد برای پوست روشن استفاده کنید یا یکی با رنگ های نارنجی یا زرد برای پوست های تیره. سپس پودر تنظیم شفاف را اعمال کنید. برای تکمیل اثر، یک لایه دیگر پایه و یک لایه دیگر از پودر تنظیم کنید. پایه و اساس را در لبه ها در پوست خود مخلوط کنید.

 • برای کمک به تنظیم آرایش، ابتدا از پوست خشک (بدون مرطوب کننده) استفاده کنید و در انتهای آن یک لایه از موهای اضافی یا اسپری تنظیم کننده آرایش بمالید. سعی کنید در هنگام آرایش، ناحیه را لمس نکنید.
 • در حالی که پوشاندن تاتو دائمی نیست، می تواند مانع از نشان دادن آن شود.

منبع:

wikiHow