یکی از راه های موثر برای از بین بردن چین و چروک و سایر مشکلات پوستی بوتاکس است. با تزریق بوتاکس، پزشکان در کلینیک تزریق ژل و بوتاکس در واقع عضلات صورت را غیر فعال می کنند و از حرکت آنها جلوگیری می کنند. در نتیجه، چهره جوان تر و براق تر به نظر می رسد. از بوتاکس می توان برای درمان چین و چروک در پیشانی، در نزدیکی چشم و مناطقی که حرکت عضلات لازم نیست به منظور جلوگیری از چین و چروک های بیشتر استفاده کرد.

تزریق بوتاکس به طور معمول ۴ تا ۶ ماه دوام می آورد و پس از این دوره مجددا بوتاکس تزریق می شود تا از حرکت مجدد ماهیچه ها جلوگیری شود.

جایگزینی بوتاکس با پر کننده ها

همچنین در برخی موارد، هنگامی که تزریق ژل و بوتاکس موثر نیست از کلاژن یا پرکننده ها استفاده می شود. پرکننده های بافت بهترین روش درمانی برای چین و چروک های زیر پلک است. این پرکننده ها ممکن است به تنهایی یا همراه با سایر درمان های موضعی پوست مانند لیزر درمانی یا روش های دیگر استفاده شوند. از سه نوع ژل به عنوان پرکننده خطوط لب، گونه و خنده استفاده می شود: ژل های دائمی، موقت و نیمه دائمی.

کلینیک تزریق ژل و بوتاکس

ژل دائمی در کلینیک تزریق ژل و بوتاکس

ژل های دائمی از پلی آکریلیک ساخته شده اند و به دلیل عدم وجود آن در بدن بین بافت های سلولی، در نهایت ممکن است سیستم ایمنی بدن را تحریک کند. در نتیجه، جابجا می شود و تجزیه می شود. در این حالت ممکن است عوارضی مانند افتادگی گونه و تجمع ژل در یک مکان اتفاق بیفتد.

سه نوع ژل به عنوان پرکننده خطوط لب، گونه و خنده استفاده می شود: ژل های دائمی، موقت و نیمه دائمی

ژل موقت

ژل های موقت از اسید هیالورونیک ساخته می شوند. این نوع ژل عوارض ژل دائمی ندارد. مهمترین نکته در مورد این ژل این است که در مقایسه با سایر پرکننده های حاوی کلاژن و چربی بیشتر دوام می آورد.

ژل نیمه دائمی

ژلهای نیمه ماندگار بعنوان پرکننده های عالی در بعضی مناطق استفاده می شود و این تنها ژلی است که می توان از آن روی ژل های موقتی استفاده کرد. در نتیجه باعث پر شدن بیشتر پوست می شود. در مورد چین و چروک های عمیق، این ژل به خوبی اعمال می شود و در مقایسه با تزریق ژل و بوتاکس موقتی بیشتر عمر می کند.

نواحی تزریق ژل و بوتاکس

توصیه های مهم در کلینیک تزریق ژل و بوتاکس

توصیه می شود محل تزریق ژل و بوتاکس را بعد از درمان با پرکننده ماساژ ندهید. تا دو هفته بعد از تزریق از قرار گرفتن در معرض آفتاب و هوای سرد خودداری کنید و به طور مرتب از ضد آفتاب استفاده کنید.

در آخر، توجه داشته باشید که بوتاکس برای همه قابل انجام نیست. به همین دلیل توصیه می شود قبل از تزریق با پزشک متخصص واجد شرایط مشورت کنید و این کار در کلینیک های معتبر انجام می شود. علاوه بر این ، از کیفیت بوتاکس مطمئن باشید. مریم کلینیک با کادری مجرب در زمینه بوتاکس در شمال تهران آماده خدمت رسانی است.