کلینیک پاک کردن تاتو

کلینیک پاک کردن تاتو چگونه تتو بدن و صورت را از بین می برد؟ امروزه با افزایش تنوع طلبی در جامعه، تمایل به داشتن انواع تاتو روی بدن بیشتر شده است و در نتیجه مراجعه برای پاک کردن تاتو برای تغییر شکل آنها یا علل دیگر هم افزایش یافته است.

روش‌های سنتی پاک کردن تاتو در کلینیک پاک کردن تاتو

در گذشته در کلینیک پاک کردن تاتو برای از بین بردن تتو و یا خالکوبی، از روش هایی چون: جراحی و درمابریژن و کرایوسرجری استفاده می کردند که این روش ها جز خطرناک ترین روش های پاک کردن تتو می باشد. اما امروزه با گسترش علم و تکنولوژی روش های بسیاری در کلینیک پاک کردن تاتو وجود دارد که کمترین میزان خطر را برای فرد مراجعه کننده دارد. یکی از این روش ها استفاده از لیزر می باشد که در ادامه به طور کامل با این روش آشنا خواهیم شد.

در کلینیک پاک کردن تاتو به چه روش صورت میگیرد؟

برای پاک کردن تتو روش های متعددی وجود دارد اما بهترین روش آن استفاده از لیزر می باشد که امروزه در کلینیک پاک کردن تاتو با کمک لیزر صورت می گیرد. ما در کلینیک مریم برای پاک کردن تتو از لیزر کیوسوئیچ استفاده می کنیم که امروزه یکی از بهترین دستگاه ها برای از بین بردن تتو شناخته شده است.

روش های پاک کردن تتو در کلینیک
روش های پاک کردن تتو در کلینیک

مزایای پاک کردن تاتو با لیزر کیوسوئیچ

 1. داشتن عوارض کمتر نسبت به سایر روش ها
 2. به جا نگذاشتن تخریب هاس پوستی
 3. لیزر کیوسوئیچ علاوه بر تتو شما می تواند لک های پوستی را نیز از بین ببرد
 4. و …

مراقبت درمانی پیش از پاک کردن تاتو در کلینیک

 • به مدت ۲ الی ۴ هفته قبل از انجام لیزر از آفتاب گرفتگی با نور مستقیم خورشید جلوگیری نماید.
 • از هیچ گونه مواد برنز کننده استفاده نکنید.
 • حتما باید از ۲۴ ساعت قبل از لیزر تتو، ناحیه مورد نظر شیو شود
 • با دستور پزشک می توانید از دارو های بی حسی موضعی استفاده نماید.
 • هر گونه مواد آرایشی و بهداشتی را از روی پوشت خود پاک نماید.

مراقبت پس از پاک کردن تاتو در کلینیک

 • برای جلوگیری از ورم و یا کوفتگی باید از کمپرس سرد استفاده نماید.
 • از استفاده از آنی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت محل زخم
 • برای جلوگیری از بوجود آمدن هرگونه حساسیت بهتر است تا ۲۴ ساعت محل زخم را با آب گرم نشویید.
 • به مدت ۲ تا ۷ روز از انجام ورزش‌های سنگین بپرهیزید.
 • تا ۲ ماه در معرض تابش نور خورشید قرار نگیرید.
 • در صورت داشتن هر گونه التهاب پوستی و خارش و سوزش فورا با پزشک مورد نظر خود تماس حاصل فرماید.
مراقبت پس از پاک کردن تاتو در کلینیک
مراقبت پس از پاک کردن تاتو در کلینیک

سوالات متدوال در مورد کلینیک پاک کردن تاتو

 • از چه لیزری استفاده می‌شود؟

امروزه در کلینیک پاک کردن تتو برای از بین بردن تتو از لیزر Q-Switched استفاده میشود.

 • پاک کردن تاتو با لیزر چند جلسه زمان می‌برد؟

پاک کردن تاتو بسته به رنگ، محل، زمان انجام تاتو و عوامل دیگر می‌تواند بین ۲ تا ۱۱ جلسه زمان ببرد. بین جلسات درمانی فواصل منظمی وجود دارد تا پوست فرصت التیام و پاکسازی رنگدانه‌های تاتو را داشته باشد. معمولاً ۴۰ تا ۴۵ روز بین هر جلسه درمانی فاصله هست. در تصاویر زیر تاثیر لیزر Q-switched بر روی تاتوی ابرو را پیش از درمان، بعد از اولین جلسه و بعد از چهارمین جلسه می‌بینید. هر جلسه‌ی درمان تاتو شما را کمرنگ‌تر می‌کند.

 • آیا پاک کردن تاتو با لیزر دردناک است؟

لیزر کردن تاتو می‌تواند دردناک باشد. برای جلوگیری از این اتفاق از بی‌حسی موضعی به شکل کرم یا تزریق استفاده می‌کنیم.

روش پاک کردن تاتو با لیزر با درد خفیفی همراه است. این درد شبیه به این است که با یک کش لاستیکی روی پوست شما ضربه زده شود. برای آن که شما این درد را احساس نکنید، قبل از انجام لیزر درکانی روی پوست شما، کرم بیحس‌کننده زده می‌شود. با انجام این کار، ناحیه مورد نظر تا حدود زیادی بیحس می‌شود و بیمار در حین انجام لیزردرمانی احساس راحتی می‌کند. برخ از پزشکان همچنین از یک دستگاه خنک کننده برای راحتی بیشتر بیمار نیز استفاده می‌کنند.

 •  
  مراحل پاک کردن تتو
  مراحل پاک کردن تتو

 • آیا لیزر کردن تاتو برای همه ممکن است؟

بله تقریباً همه افراد می‌توانند از این روش استفاده کنند. برای کسانی که شرایط سلامت کلی مساعدی ندارند، از مشکلات سیستم ایمنی رنج می‌برند و باردار یا شیرده هستند، نمی‌توانیم لیزر درمانی انجام بدهیم.

 • آیا لیزرهای Q-switched عوارض دارند؟

هر روش درمانی عوارض خاص خودش را دارد اما ممکن است برای بعضی از افراد هیچ عوارضی نداشته باشد و به راحتی تاتو پاک شود اما ممکن است برای بسیاری از افراد عوارضی چون خارش و سوزش داشته باشد که در چنین حالتی فورا باید با کلینیک پا کردن تتو در ارتباط باشید.

 • آیا کرم‌ها و روش‌های تزریقی پاک‌کننده تاتو تأثیری در حذف تاتو دارند؟

هیچ شواهد و مدارکی نیست که تأیید کند کرم‌ها به محو شدن تاتو و خالکوبی کمک می‌کنند. در بهترین حالت، ممکن است کرم‌ها مانند یک سفیدکننده ملایم پوست عمل کنند و نواحی دارای تاتو را روشن کنند. نگاه کردن به اجزا و مواد تشکیل‌دهنده این محصولات این سؤال را ایجاد می‌کند که این‌ها چگونه می‌خواهند جوهر تاتو را از بین ببرند. جامعه پزشکی این نظر را دارد که این کرم‌ها یک حیله و اتلاف وقت و هزینه هستند. روش‌های تزریق دارو برای پاک کردن تاتو بدتر از کرم‌ها هستند زیرا آنها اساساً اسید‌های بسیار مخرب را به داخل پوست تزریق می‌کنند. افراد زیادی را دیده‌ شده‌اند که به دلیل دریافت روش‌های تزریقی، جراحت و سوختگی‌های شیمیایی شدیدی را تجربه کرده‌اند

 • آیا می‌توان تاتو را به طور کامل از بین برد؟

در اغلب موارد پاسخ این سوال مثبت است. اشعه لیزر می‌تواند تاتو را به طور کامل پاک کند. البته این که تاتو از ابتدا چگونه انجام شده است، بر این موضوع تاثیر دارد. در صورتی که تاتو به صورت حرفه‌ای انجام شده باشد، پاک کردن آن نیز بسیار آسان‌تر است. همچنین پاک کردن رنگ‌هایی مانند آبی تیره و مشگی نیز بسیار آسان‌تر است اما رنگ‌هایی مانند قرمز، زرد و سبز به زمان و تلاش بیشتری نیاز دارند تا محو شوند. رنگ قرمز مقاوم‌ترین رنگی است که پاک کردن آن مشکل است.

 • آیا این روش بر پوست اطراف ناحیه تاتو شده نیز اثر می‌گذارد؟

اشعه لیزر به نحوی تنظیم شده است که تنها جذب رنگ خاصی که رنگ تاتو است، می‌شود و بنابراین تاثیری بر پوست اطراف تاتو ندارد و پوست شما به رنگ قبلی خود باقی خواهد ماند.

 

 • پاک کردن تتو دائم در کلینیک پاک کردن تتو
  پاک کردن تتو دائم در کلینیک پاک کردن تتو

  آیا شما تمام رنگ جوهر‌ها را می‌توانید از بین ببرید؟

برخلاف سایر روش‌های پاک کدن تاتو، روش لیزردرمانی می‌تواند رنگ‌های مشگی، آبی، قرمز و سبز را از بین ببرد که این موضوع بدین معناست که به وسیله‌ی لیزر می‌توان اغلب تاتو‌ها را به نحو موثری از بین برد و در پاک کردن خالکوبی ها موثر می باشد .

هزینه پاک کردن تتو در کلینیک چقدر است؟

هزینه پاک کردن تتو در کلینیک کاملا بستگی به میزان تتو شما و نوع پوست شما و مدت زمانی که تتو به روی پئست شما بوده است دارد. جهت اطلاع و مشاوره می توانید با کلینک مردم در تماس باشید.