تزریق بوتاکس

در کلینیک تزریق ژل و بوتاکس مراحل تزریق چگونه است؟ بوتاکس ماده ای است که برای جلوگیری از افزایش چروک های پوست بکار می‌رود و با تزریق دوره ای آن چروک های قدیمی هم تغییر شکل پیدا می کنند و با اسامی مختلفی از جمله نورونوکس، مصپورت و دیسپورت در بازار موجود است.

امروزه و با پیشرفت علم روش های درمانی و زیباسازی بسیاری هم بوجود آمده است. یکی از این روش ها، تزریق ژل و بوتاکس است. این روش جز یکی از روش های زیبا سازی بدون عمل جراحی شناخته شده است. کلینیک تزریق ژل و بوتاکس مریم کلینیک در حضور پزشک متخصص و با بهترین ژل و بوتاکس این خدمات را ارائه میدهد.

کلینیک تزریق ژل و بوتاکس

بوتاکس این کمک را به شما می کند تا برخی از چین و چروک های صورت (پیشانی، دور چشم، خط لبخند و …) را از بین ببرد. مواد تشکیل دهنده بوتاکس، از یک نوع سم خالص به نام بوتولینیوم، که از نوعی باکتری کلسترودیوم بوتولینوم است، تشکیل شده است. همانطور که گفتیم مواد تشکیل دهنده بوتاکس از نوعی سم است که استفاده بیش از حد آن احتمال کشنده بودن را دارد پس برای انجام چنین کاری حتما باید به یک کلینیک تزریق ژل و بوتاکس مراجعه نماید.

مراکز تزریق ژل و بوتاکس
مراکز تزریق ژل و بوتاکس

مراکز تزریق ژل و بوتاکس

ژل تزریقی که امروزه بسیار در میان دخترهای جوان و خانم ها باب شده است، نوعی فیلر پوستی است که یک بافت نرمی دارد و برای زیاد کردن حجم بخشی از بدن و صورت استفاده می شود. در کلینیک تزریق ژل و بوتاکس بیشتربرای لب و گونه از ژل استفاده می کنند. که نیاز هست تا هر چند وقت یکبار این ژل تمدید  شود.

به طور کلی بیشتر برای زیباسازی از ژل و بوتاکس استفاده می شود.

مواد به کار رفته در ژل ها تزریقی

 1. کلسیم هیدروکسیلاپاتیت= یک ترکیب مانند مواد معدنی است که در استخوان ها یافت می شود.
 2. اسید هیالورونیک = در بعضی از مایعات و بافت های بدن وجود دارد که باعث پر شدن پوست می شود.
 3. اسید هیالورونیک = در بعضی از مایعات و بافت های بدن وجود دارد که باعث پر شدن پوست می شود.

نقاط قابل تزریق ژل و بوتاکس

 • چین و چروک اطراف چشم
 • چین و چروک پیشانی
 • کف دست جهت درمان تعریق
 • زیر بغل جهت درمان تعریق
 • چین و چروک میان دو ابرو
 • و غیره
نقاط قابل تزریق ژل و بوتاکس
نقاط قابل تزریق ژل و بوتاکس

شما می توانید در کلینیک تزریق ژل و بوتاکس برای درمان و رفع بیماری هایی چون میگرن و … از ژل و بوتاکس زیر نظر پزشک متخصص استفاده نمایید.

آیا تزریق ژل و بوتاکس درد دارد؟

به علت نازک بودن سوزن آمپول های تزریق بوتاکس و ژل، شما به هنگام تزریق درد بسیار کم و خفیفی را حس خواهید کرد، اما در صورت وجود درد به شما بی حسی زده خواهد شد.

زمان ماندگاری بوتاکس چه مدت زمان است؟

تزریق ژل و بوتاکس و ماندگاری آن به صورت دائم نیست و پس از چند ماه مواد از بین می روند. به طور میانگین ماندگاری بوتاکس بین ۳ تا ۶ ماه است.

آیا تزریق بوتاکس تاثیر و خاصیت درمانی دارد؟

گفته شده است که اگر بوتاکس به میزان لازم و زیر نظر پزشک متخصص تزریق شود میتواند خاصیت درمانی داشته باشد که شامل لیست زیر میشود:

 1. تنظیم ضربان قلب
 2. بهبود سردرد های میگرنی
 3. کاش تعریق شدید کف دست و پا و زیر بغل
 4. درمان بی اختیاری ادرار با تزریق در مثانه
 5. کوچک کردن غده پروستات در آقایان

مقالات مفید = کلینیک الکساندرایت

بوتاکس برای کدام نواحی قابل تزریق است ؟

اغلب از بوتاکس برای نواحی صورت، به خصوص خط اخم و خطوط پنجه کلاغی تزریق میشود. همچنین اگر خطوط عمیق نباشند می توان در نواحی گردن و لب و خطوط لبخند نیز تزریق بوتاکس انجام شود. همچنین شما می توانید زیر نظر پزشک، برای رفع تعریق کف دست و زیر بغل از تزریق بوتاکس استفاده نمایید.

خاصیت درمانی تزریق بوتاکس
خاصیت درمانی تزریق بوتاکس

هر چند وقت یکبار باید به کلینیک تزریق ژل و بوتاکس برویم؟

اغلب هر شش ما یکبار تزریق و ترمیم بوتاکس و ژل انجام میشود. اما برای ترمیم و تکرار باید حتما از پزشک مشورت بگیرید و زیر نظر پزشک کلینیک باشید. اگر بدون برنامه این تزریق انجام شود ممکن است خسارات جبران ناپیذیری به صورت شما وارد شود.

در چه صورتی مراجعه به کلینیک تزریق ژل و بوتاکس ممنوع است؟

همانطور که گفتیم شما در ابتدا باید با پزشک کلینیک مشورت و مشاوره نمایید و سپس اقدام نمایید اما اگر شما باردار هستید و یا نوزاد شیرخوار دارید به هیچ عنوان تزریق ژل و بوتاکس وصیه نمیشود. همچنین اگر بیماری های پوستی دارید بهتر است اول به ریشه کنی این بیماری پوستی بپردازید و سپس کار تزریق را انجام دهید.

آیا تزریق بوتاکس موجب کبودی خواهد شد ؟

پس از تزریق بوتاکس کبودی چندانی ایجاد نشده و تنها ممکن است در محل تزریق کبودی بسیار ناچیزی ایجاد شود که به سرعت برطرف می شوند.

از چه سنی می توان تزریق بوتاکس انجام داد ؟

سازمان غذا و داروی آمریکا ( FDA ) تزریق بوتاکس را از سن ۱۸ تا ۶۵ سالگی مجاز می داند. در کشور های اروپایی از سنین جوانی شروع به تزریق بوتاکس می کنند.

آیا پس از تزریق بوتاکس امکان ماساژ دادن نواحی تحت درمان وجود دارد ؟

به هیچ وجه نباید تا چند روز پس از درمان نواحی تحت درمان را ماساژ دهید ، چرا که ممکن است ماده بوتاکس به قسمت های مجاور منتقل شده و جا به جا شوند و منجر به عوارض جانبی گردند.

از چه سنی می توان تزریق بوتاکس انجام داد ؟
از چه سنی می توان تزریق بوتاکس انجام داد ؟

روش تشخیص حساسیت فرد به بوتاکس چیست ؟

اگر شما سابقه بیماری پوستی و انواع حساسیت های پوستی و دارویی را دارید حتما باید به پزشک خود بگویید و در پروده خود مکتوب نمایید. همچنین ممکن است بعد از تزریق بوتاکس و یا ژل علائم زیر را داشته باشید که به نشانه حساسیت است:

 • آسم
 • کهیر
 • خارش
 • سوزش
 • تنگی نفس

خواص تزریق ژل چیست؟

ژل یک پر کننده و کامل کننده کاملا طبیعی است که اغلب جهت جوان سازی صورت و پوست تزریق میشود. با تزریق ژل می توان:

 1. خط لبخند را کم عمق کرد.
 2. گودی زیر چشم را پر نمود.
 3. نواحی فرو رفته همچون جای جوش را اصلاح کرد.
 4. ناحیه هایی همچون لب و گونه را حجیم نمود و غیره.
 5. تزریق ژل و بوتاکسماندگاری تزریق ژل

دسته بندی های ژل:

 • ژل موقت = حدودا یک سال
 • ژل نیمه ماندگار = بین ۶ الی ۱۸ ماه
 • ژل ماندگار = حدود ۲ الی ۱۰ سال

مزایای تزریق ژل

 1. مشاهده نتیجه بلافاصله پس از تزریق
 2. غیرتهاجمی بودن این روش
 3. رضایت مندی افرادی که تزریق ژل انجام داه اند.
 4. عدم نیاز به بیهوشی
 5. نداشتن دوره نقاهت
 6. کوتاه بودن مدت زمان انجام تزریق ژل

هزینه تزریق ژل و بوتاکس

اگر شما هم به دنبال یک کلینیک تزریق ژل و بوتاکس باشید حتما سوالات زیر برایتان پیش بی آید:

قیمت بوتاکس صورت چقدر است ؟
آیا هزینه بوتاکس صورت گران است؟
قیمت تزریق ژل چقدر است؟
و غیره در رابطه با هزینه تزریق بوتاکس و ژل می پرسند.

باید گفت که هزینه تزریق بوتاکس و ژل در کلینیک تزریق ژل و بوتاکس  ثابت نیست و به عوامل بسیاری بستگی دارد که شامل مقدار سی سی ماده ژل و بوتاکس و غیره بستگی دارد.

اطلاعات مهم پیش از تزریق ژل و بوتاکس

اطلاعات مهم پیش از استفاده از بوتاکس و ژل چیست؟ یکی از راه های موثر برای از بین بردن چین و چروک و سایر مشکلات پوستی بوتاکس است. با تزریق بوتاکس، پزشکان در کلینیک تزریق ژل و بوتاکس در واقع عضلات صورت را غیر فعال می کنند و از حرکت آنها جلوگیری می کنند. در نتیجه، چهره جوان تر و براق تر به نظر می رسد. از بوتاکس می توان برای درمان چین و چروک در پیشانی، در نزدیکی چشم و مناطقی که حرکت عضلات لازم نیست به منظور جلوگیری از چین و چروک های بیشتر استفاده کرد.

تزریق بوتاکس به طور معمول ۴ تا ۶ ماه دوام می آورد و پس از این دوره مجددا بوتاکس تزریق می شود تا از حرکت مجدد ماهیچه ها جلوگیری شود.

جایگزینی بوتاکس با پر کننده ها

همچنین در برخی موارد، هنگامی که استفاده از ژل و بوتاکس موثر نیست از کلاژن یا پرکننده ها استفاده می شود. پرکننده های بافت بهترین روش درمانی برای چین و چروک های زیر پلک است. این پرکننده ها ممکن است به تنهایی یا همراه با سایر درمان های موضعی پوست مانند لیزر درمانی یا روش های دیگر استفاده شوند. از سه نوع ژل به عنوان پرکننده خطوط لب، گونه و خنده استفاده می شود: ژل های دائمی، موقت و نیمه دائمی.

کلینیک تزریق ژل و بوتاکس

ژل دائمی در کلینیک تزریق ژل و بوتاکس

ژل های دائمی از پلی آکریلیک ساخته شده اند و به دلیل عدم وجود آن در بدن بین بافت های سلولی، در نهایت ممکن است سیستم ایمنی بدن را تحریک کند. در نتیجه، جابجا می شود و تجزیه می شود. در این حالت ممکن است عوارضی مانند افتادگی گونه و تجمع ژل در یک مکان اتفاق بیفتد.

سه نوع ژل به عنوان پرکننده خطوط لب، گونه و خنده استفاده می شود: ژل های دائمی، موقت و نیمه دائمی

ژل موقت

ژل های موقت از اسید هیالورونیک ساخته می شوند. این نوع ژل عوارض ژل دائمی ندارد. مهمترین نکته در مورد این ژل این است که در مقایسه با سایر پرکننده های حاوی کلاژن و چربی بیشتر دوام می آورد.

ژل نیمه دائمی

ژلهای نیمه ماندگار بعنوان پرکننده های عالی در بعضی مناطق استفاده می شود و این تنها ژلی است که می توان از آن روی ژل های موقتی استفاده کرد. در نتیجه باعث پر شدن بیشتر پوست می شود. در مورد چین و چروک های عمیق، این ژل به خوبی اعمال می شود و در مقایسه با رعایت و داشتن اطلاعات مهم پیش از استفاده از بوتاکس و ژل موقتی بیشتر عمر می کند.

نواحی تزریق ژل و بوتاکس

اطلاعات مهم پیش از استفاده از بوتاکس و ژل

توصیه می شود محل تزریق را بعد از درمان با پرکننده ماساژ ندهید. تا دو هفته بعد از تزریق از قرار گرفتن در معرض آفتاب و هوای سرد خودداری کنید و به طور مرتب از ضد آفتاب استفاده کنید.

در آخر، توجه داشته باشید که بوتاکس برای همه قابل انجام نیست. به همین دلیل توصیه می شود قبل از تزریق با پزشک متخصص واجد شرایط مشورت کنید و این کار در کلینیک های معتبر انجام می شود. علاوه بر این، از کیفیت بوتاکس مطمئن باشید. مریم کلینیک با کادری مجرب در زمینه بوتاکس در شمال تهران آماده خدمت رسانی است.

images08