کلینیک لیزر موهای زائد

کلینیک لیزر موهای زائد با استفاده از چه روشی و چه دستگاهی موهای زائد را از بین می برد؟ از خدمات ارائه شونده در کلینیک مریم از بین بردن موهای بدن در نواحی که برای اشخاص پسندیده نیست می باشد. برخی از خانم ها و آقایان از رشد مو در بعضی نواحی بدن خود ناراضی اند و جهت برطرف کردن این موها به روش های مختلف متوسل می‌شوند. یکی از کار آمدترین و بهداشتی ترین روش ها،استفاده از لیزر است.

لیزر انواع مختلفی با نام های کلینیک الکساندرایت وان دیاگ و دایود دارد که طول موجهای متفاوتی دارند و بسته به نوع پوست و موهای بدن که توسط پزشک تشخیص داده می‌شود، در افراد مختلف انتخاب می شوند.

کلینیک لیزر موهای زائد
کلینیک لیزر موهای زائد

کلینیک لیزر موهای زائد

لیزر و حذف موهای زائد یکی از پر طرفدار ترین روش ها برای از بین بردن موهای نا خواسته بر روی سطح بدن است و این امر در حالی است که تمامی انجمن ها و متخصصین کلینیک لیزر موهای زائد اعلام کرده اند که لیزر موهای زائد نمی تواند تمامی موهای ناخواسته بر زوی سطح بدن را از بین ببرد.

لیزر موهای زائد از بهترین روش ها برای حذف موهای زائد است و در مقایسه با سایر روش ها نتیجه مطلوب تری را مشاهده می کنید زیرا در این روش موها بسیار دیرتر رشد کرده و همچنین تعداد انها بسیار کاهش میابد.
وبرای کامل از بین بردن موهای زائد تنها با یک‌ جلسه امکانپذیر نیست و باید طی چند جلسه مکرر این امر انجام پذیرد تا این که به نتیجه دلخواهتان برسید و تمامی موهای زائد از بین بروند.

در مریم کلینیک خدمات مختلفی اعم از کلینیک پاک کردن تاتو، لیزر موهای زائد و کاشت مو انجام می گیرد.

آپارات

اهمیت حضور پزشک متخصص در کلینیک لیزر موهای زائد

فرد لیزر کننده در انجام لیزر و حذف مو خای زائد می تواند بسیار اهمیت داشته باشد، اگر لیزر توسط افراد غیر متخصص انجام پذیزد، ممکن است عوارضی داشته باشد.
عوارضی مانند: زخم، تاول، لکو… برای پوست شما ایجاد کند.
همچنین بعداز انجام لیزر، خود نیاز به مراقبتی است که اگر رعایت نشود بازهم‌ ممکن است باعث ایجاد زخم، تاول، لک و… شود و درصورت ایجاد این موارد اگر به دستکاری کردن انها بپردازیم ممکن است جای انها باقی بماند و از بین بردن انها کاری سخت و در برخی موارد غیر ممکن باشد.
پس نیاز است که برای انجام این امر به پزشکان متخصص مراجعه کنید.

روش کار لیزر در کلینیک لیزر موهای زائد

روش کار به این صورت است که با تابش پرتوهایی با انرژی بالا فولیکول های موهای زائد تخریب می شوند و همین موضوع باعث اثربخشی بسیار بالای لیزر درمانی می شود تا رشد موها در اینده به شدت کاهش یافته یا متوقف گردد.

عوارض لیزر چیست؟

لیزر موهای زائد روشی بسیار ایمن است و هیچ عوارضی ندارد، قرمزی و یا تورم احتمالی در حین لیزر کردن بعضی موارد مشاهده میگردد، درواقع واکنش طبیعی بدن نسبت به اشعه لیزر است. و‌معمولا زمانی اتفاق می افتد که ناحیه لیزر بسیار وسیع باشد.

در کلینیک لیزر موهای زائد برای رهایی از سر زدن مکرر در سالن های اپیلاسیون و رهایی از مو های زیر پوستی و جوش های بعد از آن تنها راه و بهترین راه لیزر است، اما دانستن ان که کجا و به کدام مرکز مراجعه کنید بسیار مهم است زیرا بسیاری از مراکز از این روش، بسیاری از کسانی که بدون شناخت و مطالعه وتنها به دلیل تبلیغات و هزینه کمتر به این مراکز مراجعه کردند، نا امید برگشتند زیرا به نتیجه مطلوب و دلخواهشان نرسیده.

کلینیک لیزر موهای زائد
کلینیک لیزر موهای زائد

سوالات متداول کاربران

آیا لیزر موهای زائد درد دارد؟

پاسخ: بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد لیزر است زیرا لیزر یک روش بدون عارضه و درد است، نسبت به اپیلاسیون و کندن موهای زائد لیزر کردن هیچ دردی ندارد.

آیا لیزر باعث ابتلا به سرطان یا کنسر می شود؟

پاسخ: به هیچ‌عنوان لیزر موهای زائد باعث سرطان نمی شود و تا به امروز هیچ‌گزارشی در رابطه مشاهده نشده است و کاملا بی خطر است.

آیا می توان در هنگام شیردهی و بارداری و سیکل قاعدگی لیزر کرد؟

پاسخ: می توان گفت هیچ گزارشی مبنی بر عارضه در هیچ‌کدام از این دوره ها وجود ندارد ولی در دوران بارداری گفته می شود احتیاطا انجام نشود ولی در موارد دیگر هیچ ممنوعیتی ندارد.

تماس با نور افتاب بعداز لیزر؟

پاسخ: بهتر است در حین لیزر درمانی و چندماه قبل و بعداز ان از گرفتن افتاب و زیاد ماندن در معرض نور خورشید خود داری شود، این امر باعث لک های سفید و سوختگی می شود و در این باره حتما پزشک خود را از این موضوع اگاه سازید.

از چه سنی می توان لیزر موهای زائد را شروع کرد؟

کلینیک لیزر موهای زائد
کلینیک لیزر موهای زائد

پاسخ: سن خاصی برای شروع لیزر موهای زائد تعیین نشده است ولی ترجیحا لیزر بعد از سن بلوغ انجام می شود، زمانی که بدن به بیشترین حد و مقدار مویی که قرار است برسد، رسیده باشد.

سایر مراقبت های بعد از لیزر

پوست، بدن را در برابر انواع اشعه ها محافظت می نماید، پس یکی از مهمترین عضو ها می باشد. اگرچه پوست بسیار مقاوم است، اما در برابر حذف مو های زائد با لیزر نیاز به مراقبت ویژه ای دارد.

 1. قبل از انجام لیزر بهتر است که از پماد های ضد افتاب استفاده شود چون پوست بعداز لیزر بسیار اسیب پذیر تر از قبل می شود.
 2. ابعداز لیزر کردن به مدت ۲۴تا۴۸ساعت از استحمام و یا شنا کردن خود داری شود.
 3. چنانچه فرد از انتی بیوتیک استفاده می کند باید در طول درمان و تا دوهفته بعداز لیزر قطع نماید.
 4. قبل و بعداز لیزر بهتر است که از کمپرس یخ استفاده شود، کمپرس یخ همچون بی حس کننده عمل می کند.
 5. در صورت قرار گیرفتن در معرض نور خورشید از کرم های ضد افتاب استفاده شود.
 6. از اپیلاسیون و کندن مو ها در طول دوره درمان پرهیز شود.
 7. اجتناب از ورزش های سنگین که به تولید گرما‌ منجر می شود.
 8. از عطر و دئودورانت اجتناب شود.
 9. ناحیه لیزر شده باید خشک و تمیز باشد.

بهتراست که بعداز لیزر کرم ها و پمادهایی که متخصص تجویز کرده را طبق دستور استفاده نمایید.

همانطور که گفته شد با این که بهترین راه برای حذف موهای زائد، لیزر کردن است، ولی با یک جلسه امکان پذیر نیست وباید طی چند جلسه انجام پذیرد، و فاصله بین جلسات باید بین ۴تا۱۲ هفته باشد، البته بستگی به نظر متخصص دارد.

چه افرادی برای انجام لیزر مناسب نیستند؟

 • افرادی که اختلالات هورمونی دارند.
 • افرادی که داروهای خاص مصرف دارند.
 • وجود گوشت اضافه در محل.
 • سابقه تبخال مکرر.
 • سابقه عفونت فعال مثل جوشهای چرکی.
 • وجود تاتو، خال، کک و مک در محل لیزر.
 • مصرف ایزوترتینویین.
 • سابقه بیماریهایی مثل لوپوس.
 • افراد باردار و…
کلینیک لیزر موهای زائد
کلینیک لیزر موهای زائد

انواع لیزر در کلینیک لیزر موهای زائد

برای انتخاب دستگاه لیزر موهای زائد در کلینیک لیزر موهای زائد باید به دو نکته توجه داشت. نوع تکنولوژی دستگاه و نوع برند.

 • لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت.
 • لیزر موهای زائد با لیزر روبی (یاقوت).
 • لیزر تور پالسی بالا.
 • لیزر موهای زائد با استفاده از دستگاه دایود.
 • لیزر ان دی یاگ.

لیزر الکساندرایت

لیزر الکساندرایت (الکس) باطول موج ۷۵۵نانومتر نوعی لیزر اختصاصی برای جذب توسط رنگدانه های مو (ملانین) است، که عملکرد ان منحصرا جهت از بین بردن موهای زائد است.
در کلینیک الکساندرایت مکانیسم لیزر بوده و برخلاف تصور عموم برند دستگاه نیست.

لیزر اندیگ

این لیزر با طول موج ۱۰۶۴نانومتر، منحصرا برای نواحی تیره و پوست گندمی و تیره طراحی شده است.

IPL

ای پی ال یعنی سیستم های نور شدید پالسی، دراصل لیزر نیست بلکه فلش لامپ های زنون هستند، که نو چند طول موجی ایجاد می کنند و روش محبوبی جهت برداشتن موهای زائد، جوانسازی پوست، روشن کردن لک های صورت و رفع اثار سطحی جوش های صورت است(اکنه) است.

راهنمای کامل لیزر موهای موهای زائد در سال 2020
کلینیک لیزر موهای زائد

هزینه لیزر در کلینیک لیزر موهای زائد چقدر است؟

هزینه لیزر در کلینیک لیزر موهای زائد به عواملی چون تعداد جلسات، دستگاه مورد استفاده و ناحیه ای که تحت درمان قرار می گیرد بستگی دارد.