کلینیک کاشت مو یا همان پیوند مو، روشی است که امروزه به عنوان یک عمل بدون ریسک و پر طرفدار شناخته شده است. وجود تعدد کلینیک کاشت مو و روش های متنوع، انتخاب را برای متقاضیان کمی دشوار کرده است. در این مقاله به طور کامل به بررسی کاشت مو طبیعی می پردازیم. در مریم کلینیک خدمات مختلفی اعم پاک کردن تاتو، رفع موهای زائد و… انجام می گیرد.

کاشت مو در کلینیک کاشت مو طبیعی چگونه است؟

کاشت مو اغلب در کلینیک کاشت مو انجام می شود که به تکنیک جراحی گفته میشود، که در آن ریشه های مو تک‌تک از ناحیه اهدا کننده به ناحیه درحال ریزش یا خالی از مو برده میشوند، از این روش بیشتر برای درمان ریزش موی مردانه استفاده میشود و طی آن ریشه های که به صورت ژنتیکی در مقابل ریزش مقاوم هستند به ناحیه طاس برده میشوند.

به علاوه از این روش برای باز سازی ابرو، مژه، محاسن، موهای سینه و پوشاندن محل زخم ناشی از تصادف یا جراحی مانند کشیدن پوست و کاشت موهای قبلی استفاده می شود.

کلینیک کاشت مو
کلینیک کاشت مو

آیا واقعا به پیوند مو در کلینیک کاشت مو نیاز دارید؟

برسی این که آیا واقعا به پیوند مو در کلینیک کاشت مو نیاز دارید یا نه مسئله ای است که البته تشخیص آن به پزشک و متخصص کاشت مو بستگی دارد، معمولا برای افرادی که دچار کم پشت شدن مو ویا ساسی موی سر به صورت ارثی شده اند، روش های کاشت مو تجویز میشود. به ویژه کاشت مو به روش(اس  یو تی) که جدید آرین و بهترین روش است.  و در مواردی که فرد هنوز مو بر سر دارد و ریزش مو شدید نشده و یا سن و سالش مناسب است از روش های مانند روش (پی ار پی) ویا (مزوتراپی) میتوان استفاده کرد که البته تاکید میکنم تشخیص بهترین روش به عهده پزشک است.

دلایل ریزش مو چیست؟

دلایل زیادی برای ریزش مو وجود دارد ولی در بسیاری از مردان دلایل ریزش مو و طاسی سر، ارثی ویا داشتن تغذیه نامناسب، استرس ویا فشار های روحی به آنهاست. لذا در زمینه باید فرد موارد تعیین کننده و مهم در این زمینه را با مشورت پزشک در نظر بگیرد.

سن مناسب برای کاشت مو در کلینیک کاشت مو چه سنی است؟

کاشت مو سن خاص خود را دارد و معمولا در سنین زیر ٢٣سال، انجام این عمل توصیه نمیشود و اغلب صورت نمیگیرد. مسئله دیگر در مورد سن داوطلبان کاشت مو. این است که چگونه بر روی طرح موهای کاشته شده تاثیر میگذارد. ممکن است افرادی سن بالایی داشته باشندو پس از عمل همچنان در نواحی دیگر سر دچار ریزش باشند هرچند که این مسئله معمولا کمتر پیش می آید اما به هرحال متخصصین در کلینیک کاشت مو باید این مسئله حیاتی را هنگام طراحی فرم موهایی که قرار است کاشته شوند را در نظر بگیرند.

کلینیک زیبایی مریم با سابقه ای درخشان در زمینه کاشت مو طبیعی پذیرای شما مراجعین محترم است.

جایگزین های پیوند مو

از روش های درمان ریزش مو در کلینیک کاشت مو میتوان به ترمیم مو به روش(اچ ار تی) و استفاده از پکیج تقویتی (پی ار پی ) مزوتراپی، ویتامین درمانی، لیزر تراپی استفاده کرد. توجه داشته باشید استفاده از داروهایی مانند ماینوکسیدیل به هیچ عنوان توصیه نمیشود زیرا در طولانی مدت با قطع مصرف این دارو ها مجددا با ریزش مو مواجه میشوید. بنابر این بازهم نظر متخصص برای این که کدام روش برای درمان ریزش موهای شما بهتر است مهم است.

کلینیک کاشت مو
کلینیک کاشت مو

مهارت و تجربه تیم درمانی و پزشک متخصص در کلینیک کاشت مو

موفقیت عمل تا حد زیادی بستگی به تجربه و میزان مهارت تیم پزشکی پیوند مو دارد. مسائل مختلفی در این میان اهمیت دارد. از جمله میزان راحتی بیماران و دستورالعمل های دقیقی که پیش یا بعداز عمل پیوند مو به آنها داده می‌شود تکنیک های جداسازی گرفت ها و فولیکول مو و سپس شیوه صحیح پیوند آنها در این زمینه اهمیت دارند.

روش کاشت مو در کلینیک کاشت مو

این که از  کدام تکنیک کاشت مو برای درمان طاسی سر و یا متوقف کردن ریزش موها استفاده شود مهم است.

قبلاً روش هایی مانند پیوند به روش (اف آی تی ) و (اف یو تی) مورد استفاده قرار می‌گرفتند که تنها فرق آنها نوع برداشت گرفت های مو از ناحیه اهدا کننده ( معمولا در پشت سر ) بود. این تکنیک ها امروزه قدیمی شده اند و هرکدام عوارض زیادی بعد از عمل داشتند از جمله نیاز به استراحت طولانی، خونریزی، جای زخم و بخیه، تورم، پانسمان طولانی، مراجعت مکرر، عدم شستوشوی موهاو…

درحال حاضر روش پیوند مو (اس یو تی) و و پیوند مو (اف یو ای) بهترین و جدیدترین روش های پیوند مو در دنیا محسوب میشوند.

 1. کاشت مو به شیوه (اف ای تی ): در این روش به صورت همزمان و یک به یک اقدام به پیوند مو و برداشت مو انجام میشود.
 2. کاشت مو به شیوه ( اف یو تی ): در این روش به صورت نواری از پشت سر بیمار کل ریشه های مو یک جا کشت میشود و توسط تیم عمل آماده پیوند می شود.

کلینیک کاشت مو

کلینیک کاشت مو

از دیگر روش های پیوند مو

 • روش کاشت سیف
 • روش ترکیبی با روش های (اف یو تی) و ( اف ای تی )
 • روش کاشت مو میکروگرافت (دی اچ آی)

عوارض کاشت مو در کلینیک کاشت مو چیست؟

برخی از عوارض پیوند مو موقتی هستند مانند: تورم، سردرد، سوزشو…

برخی نیز ممکن است به صورت دایمی باشند مانند: بجاماندن خط باریک اسکار در روش کاشت موی (اف یو تی )

به هرحال آگاهی از تمام جوانب و مشورت با متخصصان میتواند آگاهی شمارا تاحد زیادی بالاببرد و در تصمیم گیری کمکتان کند.

کم پشت شدن مو یک عارضه جانبی متداول است که معمولا موقتی است . وجود قطعات مختلف طاسی بر روی سر نیز متداول است به طوری که پنجاه درصد موها هر روز از دست میروند.

بیماران بعد از عمل اگر پوست سر آنها شروع به خارش کرد باید مراقب باشند چون خاراندن پوست سر وضعیت را حاد تر و باعث شکل گیری دامن های پوستی میشود از یک مرطوب کننده یا شامپو برای برطرف کردن خارش میتوان استفاده کرد.

جدیدترین مقالات: راهنمای کامل لیزر ۲۰۲۰ در کلینیک لیزر موهای زائد

مدت استراحت بعد از عمل

در روش های قدیمی چند روزی نیاز بود فرد استراحت کند. ولی در حال حاضر با استفاده از روش (اس یو تی) نیازی به استراحت طولانی نیست و فردی که پیوند مو بر روی سرش انجام شده فردای همان روز میتواند به محل کار خود یا محل تحصیل خود برگردد و به کارهایش ادامه دهد.

 مراقبت های لازم، قبل از کاشت مو

اگر سیگاری هستید باید دوهفته قبل از انجام عمل آنرا کنار بگذارید.

درصورت داشتن بیماری به ویژه بیماریهای مانند دیابت، بیماری های قلبی، صرع و…. آن را با پزشک خود حتما درمیان بگذارید.

درصورتی که هر نوع دارویی مصرف می‌کنید آنرا با پزشک خود درمیان بگذارید.

یکروز قبل از عمل استحمام کنید و برای شستن موهایتان از نرم کننده استفاده کنید.

چنانچه طبق نظر پزشک معالج خود قرار است با روش (اف یو تی) پیوند مو انجام دهید حداقل سه هفته اصلاح نکنید. در دیگر روش ها مطابق با نظر پزشک خود عمل کنید.

قبل از عمل خود یک وعده غذای کوچک ولی مفید میل نمایید.

چنانچه فردی شرایط لازم برای کاشت داشته باشد آزمایش خونی از وی گرفته میشود تا فاکتور های انعقادی ویا بیماری های ویروسی و واگیر دار برسی شود. این آزمایش قبل از عمل بسیار لازم است و مدت زمان آن اگر بیش از یک ماه شود آزمایش ها مجددا تکرار خواهد شد.

پیوند مو

 مراقبت های بعد از پیوند مو در کلینیک کاشت مو

مواظبت بعداز پیوند مو از خود مرحله کاشت مو نیز مهم تر است

بعد از کاشت مو از موارد زیر اجتناب کنید:

 • تا چند روز پس از کاشت مو از مصرف دارو های که سبب اختلال در روند انعقاد خون میشود اجتناب نمایید.
 • استفاده از آنتی بیوتیک برای برخی از بیماران پس از عمل کاشت به دلیل کاهش احتمال عفونت ها توسط پزشک متخصص تجویز می شود.
 • تا ٢۴ ساعت پس از عمل پیوند مو از شستن سر جدا خود داری کنید.
 • به مدت پنج روز پس از عمل فرد باید از ورزش و کار های سنگین اجتناب کند.
 • کشیدن نخ بخیه ده روز پس از عمل انجام میشود
 • استفاده از ویتامین سی جهت تسریع ترمیم مو پس از پیوند مو تنها داروی مکملی است که می توانید مصرف کنید.
 • به مدت ٢ تا ۴ هفته پس از پیوند مو ، موهای کاشته شده شروع به ریزش میکنند و بعد از دوتا سه هفته مجددا شروع به رشد خواهند کرد که این رشد با خارش و جوش های گذرا  همراه است.
 • بعضی از بیماران به دلیل ایجاد تراکم بهتر نیاز به دو جلسه پیوند مو هستند که بهترین فاصله بین جلسه او تا جلسه دوم شش ماه تا یکسال است.

بهترین نتیجه بعداز گذشت شش تا هشت ماه و گاهی یکسال مشهود خواهد شد.